dr Tomasz Wolny podczas zabiegu

Technika RUSI

REHABILITATIVE ULTRASOUND IMAGING (RUSI) – anatomia sonograficzna i sonofeedback w codziennej pracy fizjoterapeuty.:

Rehabilitative Ultrasound Imaging (RUSI) oznacza obrazowanie ultrasonograficzne w fizjoterapii.
RUSI definiowane jest jako: „procedura stosowana przez fizjoterapeutów do oceny morfologii mięśni i otaczających tkanek miękkich podczas ćwiczeń i zadań ruchowych (…)” . RUSI umożliwia badanie stawów równolegle z wykonywaniem testów klinicznych, co w sposób znaczący poprawia trafność badania funkcjonalnego. Pozwala na jeszcze dokładniejszą diagnozę funkcjonalną pacjenta, obiektywną ocenę postępów terapii oraz naukę wykonywania ćwiczeń tzw. sonofeedback. RUSI w pracy fizjoterapeuty jest doskonałym narzędziem wspomagającym diagnostykę funkcjonalną.
Daje możliwość wykonywania zabiegów terapii manualnej pod kontrolą oraz pozwala na monitorowanie procesu terapeutycznego. Ułatwia wykrycie ewentualnych przeciwwskazań do terapii. Zdecydowanie podnosi prestiż gabinetu i fizjoterapeuty.


NOWOŚĆ! TYLKO U NAS!


RUSI w połączeniu z platformą sensoryczną SensoDUO

Platforma sensoryczna SensoDUO dr Wolnego to urządzenie do oceny i terapii zaburzeń zrównoważenia ciała i czucia głębokiego w obrębie kończyn dolnych. Zaburzenia zrównoważenia ciała i czucia głębokiego występują w wielu dysfunkcjach narządu ruchu zarówno ortopedycznych, jak i neurologicznych. Urządzenie to pozwala na szybką i rzetelną ocenę zrównoważenia ciała i zaburzeń czucia głębokiego oraz prowadzenie ćwiczeń mających na celu poprawę tych parametrów wykorzystując odpowiednio zaprojektowane ćwiczenia. Urządzenie wykorzystuje tzw. biofeedback, który ułatwia prowadzenie terapii oraz bieżące monitorowanie jej efektów. Urządzenie składa się z 2 zintegrowanych platform połączonych z komputerem oraz monitorem, na którym ćwiczący może kontrolować poprawność wykonywanych ćwiczeń. Dzięki odpowiedniemu oprogramowaniu można stopniowo zwiększać stopień trudności ćwiczeń oraz stale monitorować postęp terapii. Platforma może być wykorzystana jako samodzielne urządzenie lub w połączeniu z tzw. RUSI – Rehabilitative Ultrasound Imaging, co pozwala na monitorowanie w czasie rzeczywistym czucia głębokiego oraz pracy głębokich mięśni stabilizujących. Dzięki temu otrzymujemy pierwszy na świecie system podwójnego biofeedbacku (biofeedbeck czucia głębokiego oraz sonofeedback mięśni głębokich), który znacznie ułatwia pracę z pacjentami mającymi zaburzenia czucia głębokiego oraz zaburzenia tzw. “centralnej stabilizacji”.

Prowadzący

dr Tomasz Wolny

dr Tomasz Wolny

dr Tomasz Wolny

Specjalista fizjoterapii, od 1997 roku prowadzi indywidualną praktykę fizjoterapeutyczną. Adiunkt oraz kierownik Zakładu Metod Specjalnych Fizjoterapii na Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach (od 2007 r.). Odbył ponad 1800 godzin kursów, z czego 446 godzin w zakresie diagnostyki fizjoterapeutycznej oraz innych metod terapeutycznych. Od wielu lat prowadzi specjalistyczne kursy z zakresu ultrasonografii narządu ruchu dla fizjoterapeutów, terapii manualnej, neurorehabilitacji, kinesiotapingu oraz diagnostyki obrazowej narządu ruchu.


Cena warsztatów

Liczba miejsc jest ograniczona (maksymalnie 14 osób), decyduje kolejność wpłat za kurs.

Sprawdź możliwość finansowania z Krajowego Funduszu Szkoleniowego!
http://psz.praca.gov.pl/-/55453-krajowy-fundusz-szkoleniowy

899
zł netto

Prenumerator
"Rehabilitacji
w Praktyce"

  • Pełne uczestnictwo w 2-dniowych warsztatach
  • Przerwy kawowe i obiady (w 1 i 2 dzień)
  • Certyfikat ukończenia kursu
999
zł netto

Nieprenumerator
"Rehabilitacji
w Praktyce"

  • Pełne uczestnictwo w 2-dniowych warsztatach
  • Przerwy kawowe i obiady (w 1 i 2 dzień)
  • Certyfikat ukończenia kursu

1039
zł netto

Pakiet prenumerata + warsztaty

  • Prenumerata "Rehabilitacji w Praktyce"
  • Pełne uczestnictwo w 2-dniowych warsztatach
  • Przerwy kawowe i obiady (w 1 i 2 dzień)
  • Certyfikat ukończenia kursu


Ceny nie zawierają kosztów noclegu.

Termin i miejsca

Warsztaty odbywają się w następujących terminach:

Warsztaty odbywają się w godzinach:
sobota, godz. 9:00 – 17:00
niedziela, godz. 8:00 – 16:00

Zarejestruj się:


Chcesz dowiedzieć się więcej? Wolisz zapisać się telefonicznie?
Skontaktuj się z nami!

© 2017 Rehabilitacja w Praktyce